Drukuj

Publikacje

Uroda Życia 

listopad 2015

W aktualnym numerze miesięcznika "Uroda Życia" ukazał się ‪artykuł‬, w którym ‪dr Adamiak Kardas‬ udzieliła ‪wywiadu‬ na temat zabiegów z zastosowaniem ‪kwasu‬ ‪hialuronowego‬.


Zapraszamy do lektury:

urodazycia_1500px

 


 

Express Ilustrowany

grudzień 2013

Zapraszamy do lektury wywiadu w Express'ie Ilustrowanym z dr Magdaleną Adamiak-Kardas z gabinetu Look-Medica na temat problemów związanych z utratą włosów oraz skutecznymi metodami kuracji.

 

expressilustrowany-2013-12

 


 

Magazyn URODA

październik 2013

W październikowym numerze magazynu Uroda w dodatku medycyna estetyczna znajduje się wypowiedź pani doktor Magdaleny Adamiak-Kardas na temat zabiegu Radiesse.

 

 

 


 

Rozmowa z dr n. med. Magdaleną Adamiak-Kardas o nowościach w medycynie estetycznej.

pobierz artykuł w wersji pdf

 


 

Portal Estemedia.pl:

 

Wolumetria, czyli przywracanie objętości

środa, 30 września 2009

Rozwój technik medycznych w tym badania nad obrazowaniem przekrojów twarzoczaszki metodą tomografii komputerowej wykazały, że wraz z wiekiem w pewnych obszarach twarzy zanikają pożądane objętości tkanki tłuszczowej a nawet objętość kośćca - nadające rysom łagodność i wpisujące je w łagodne łuki twarzy dziecka. Ponownemu nadaniu objętości w tych miejscach służą zabiegi wolumetryczne.

więcej »

 

Estetyczne dłonie, kolana i łokcie

wtorek, 1 września 2009

Rokrocznie rośnie liczba osób poddających się zabiegom odmładzającym, biorewitalizującym i pozwalającym na utrzymanie młodego wyglądu przez długie lata. Najczęściej pacjenci dbają o zachowanie młodego wyglądu twarzy, jednocześnie mniejszą uwagę poświęcając innym fragmentom ciała ludzkiego. Niesłusznie.

więcej »

 

Młode skronie, szyja, policzki

środa, 24 czerwca 2009

Rozwój medycyny estetycznej oraz kult młodości, którego jesteśmy świadkami w ostatnich latach, spowodowały wzrost świadomości pacjentów w obszarze utrzymania atrakcyjnego wyglądu jak najdłużej. Liczne badania naukowe potwierdziły tylko, że poprawa własnej samooceny ma silne podłoże psychofizyczne i istotnie wpływa na lepszą jakość życia. Małoinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają natomiast w krótkim czasie, w komfortowej atmosferze, odzyskać świeży i młodszy wygląd. Są jednak takie miejsca terapeutyczne, które mogą stanowić pewne wyzwanie dla lekarzy. Są to: okolice skroniowe, szyja oraz dolne fragmenty policzków.

więcej »

 

Kolagenowe wypełnianie zmarszczek i ust

środa, 20 maja 2009

Kolagenowe wypełniacze zmarszczek są stosowane w medycynie estetycznej od lat 80 XX wieku (np. Zyderm - preparat kolagenu wołowego został zarejestrowany w USA w 1981 roku). Kolagen jest bowiem głównym składnikiem skóry właściwej. W macierzy komórek skóry znajdują się głównie włókna kolagenu typu I i III, ułożone w odpowiednich proporcjach, w przestrzenne trójwymiarowe struktury przypominające helisy.

więcej »