Drukuj

Peelingi medyczne

NOMELAN

Z przyjemnością prezentujemy nowy peeling Nomelan.

Seria Nomelan została stworzona przez dr Gabriela Serrano – europejskiego lidera zabiegów złuszczających.

W skład Nomelanu wchodzi wiele aktywnych substancji w kilku stężeniach, tak aby zabieg mógł być dopasowany do wrażliwości i indywidualnych potrzeb danej skóry.

Jest nowoczesnym zabiegiem o średniej sile złuszczania i dużej skuteczności. W skład Nomelanu wchodzą:

 • KWAS FITOWY, KWAS KOJOWY, ARBUTYNA – substancje rozjaśniające, hamują melanogenezę, ujednolicają koloryt skóry,
 • TCA – kwas trójchlorooctowy – który wzmacnia i uelastycznia skórę,
 • RETINOL – normalizuje rogowacenie naskórka i stymuluje kolagen w skórze,
 • ALFA – HYDROKSY KWASY: GLIKOLOWY I MIGDAŁOWY:
  • reguluje pracę gruczołów łojowych,
  • nawilżają i poprawiają spoistość skóry.
 • Kwas salicylowy, który oczyszcza pory oraz wpływa redukująco na warstwę rogową naskórka co gwarantuje w późniejszym czasie lepsze wchłanianie kremów.

Kwas kawowy pochodna fenolowa rozjaśnia koloryt skóry zwęża pory redukuje zmarszczki

Wskazania:

Utrata elastyczności skóry, zmarszczki, utrata blasku skóry, przebarwienia: piegi, lentigo, melasma. Rozszerzone pory, nadmierne rogowacenie, blizny. Szczególnie dobrze radzi sobie ze zmarszczkami okolic oczu i zmarszczkami palacza. W terapii domowej rekomendujemy preparaty sesderma z aktywnym retinolem i vit C.


 

GLYKOPEEL

Wybielanie przebarwień, peeling na bazie kwasu glikolowego z dodatkiem wybielającego kwasu kojowego wyciągu z mącznicy lekarskiej wzbogacony witaminami A, C, E, łagodny nawet przy dużym stężeniu kwasu glikolowego (70%), bezbolesny.

Skóra po zabiegu złuszcza się w sposób niewidoczny. Peeling likwiduje płytkie przebarwienia, zmiany potrądzikowe i blizny.

Regeneruje skórę, odmładza.

Efekt widać po serii 3 - 6 zabiegów przeprowadzonych w odstępie 7 - 10 dni.


 

PEELING KWASEM MIGDAŁOWYM

Kwas migdałowy otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów.

Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane jest w medycynie w urologii oraz w leczeniu problemów skórnych takich jak trądzik, fotoaging czy nieregularne przebarwienia. Wykazuje silne działanie p-bakteryjne. Jest substancją nietoksyczną.

Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem z równoczesną obecnością zaskórników i krost zapalnych.

Rozjaśnienie skóry widoczne jest już po pierwszym zabiegu.

Zobacz efekty zabiegu:

migd1 migd1_

Optymalna częstotliwość 7-14 dni.

Optymalna ilość zabiegów 4-5.


 

PEELING KWASEM PIROGRONOWYM

Kwas pirogronowy to alfa-ketonokwas obecny w naturze (jabłka, sfermentowane owoce, ocet) i posiada właściwości sebostatyczne, termoplastyczne i przeciwbakteryjne. Na poziomie skóry właściwej stymuluje powstawanie kolagenu. Stymulacja i modelowanie skóry właściwej są intensywniejsze niż po peelingach glikolowych.

Wskazaniami do peelingu pirogronowego są: trądzik w fazie aktywnej, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, zaczerwienienie skóry u osób z policytemią, kuperoza, łojotokowe zapalenie skóry, dyskeratoza, hiperkeratoza, koloidy, hiperpigmentacje pozapalne i potrądzikowe, melazma, chlorazma, fotoaging.

Peeling pirogronowy powierzchniowy/średnio głęboki jest peelingiem przyjaznym, łatwym w użyciu, daje jednolitą i precyzyjną penetrację, w czasie zabiegu występują krótkotrwałe, niewielkie zaczerwienienia.

50% kwas pirogronowy stosowany w nowej technologii daje porównywalne wyniki z 70% kwasem glikolowym ale dając mniejsze efekty uboczne takie jak: zaczerwienienie, podrażnienie, pieczenie.

Wskazania:

 • fotoodmładzanie,
 • wewnętrzne zaburzenia barwnikowe,
 • trądzik,
 • blizny potrądzikowe,
 • tłusta skra,
 • spłycenie zmarszczek,
 • fotostarzenie, przygotowanie mikrodermabrazji i innych peelingów.

Optymalna ilość: 4-5 zabiegów.


 

PEELING YELLOW PEEL

Yellow Peel - jeden z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej.

Wskazania:

 • pojędrnianie skóry
 • terapia drobnych zmarszczek
 • zmian posłonecznych
 • wiotkości skóry przebarwień na twarzy, dłoniach, dekolcie okolicy oczu

Peeling oparty na kwasach: retinolowym, azelainowym, kojowym, fitowym, askorbylu palmitynowym - stabilizowana witamina C, bisabololu wyciągu z rumianku.

W trakcie zabiegu odczuwane może być szczypanie skóry.

Naskórek złuszcza się w sposób widoczny pomiędzy 5 a 7 dniem od zabiegu. Po pellingu występuje lekki obrzęk i zaczerwienienie skóry a ich wystąpienie gwarantuje osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Yellow Peel pobudza skórę do produkcji kolagenu, dzięki czemu zabieg jest dwufazowy: kwas glikolowy i salicylowy w pierwszej fazie działają złuszczająco. Natomiast nakładane w drugiej fazie zabiegu kwas fitowy, kojowy, azealainowy zapobiegają powstawaniu przebarwień i usuwają już istniejące. Skóra staję się jędrniejsza, a zmarszczki płytsze. Zmniejsza też blizny i przebarwienia.

Zobacz efekty zabiegu:

yellow1 yellow1_
Przed Po

Można go wykonać 2 - 4 razy w roku w odstępach 30 - 60 dniowych.


 

EASY TCA

Pelling średniogłęboki

Wskazania:

 • usuwanie blizn
 • zmarszczek
 • fotostarzenia
 • przebarwień skóry
 • dobre działanie w przypadku skóry łojotokowej

Jest skuteczną metodą walki z objawami uszkodzenia posłonecznego i starzenia się skóry, czyli ze zmniejszeniem jej elastyczności, zmarszczkami, nadmiernym rogowaceniem i przebarwieniami.

Służy również do zmniejszenia wielkości por, wygładzenia i rozjaśnienia matowej skóry, usunięcia objawów pozapalnych, drobnych blizn, leczenia niektórych odmian trądziku pospolitego i likwidowania jego pozostałości, uzyskania efektu "napięcia skóry" podczas terapii dietetycznych.

Peeling oparty na złuszczaniu kwasem TCA (trójchlorooctowym)

Po zabiegu skóra piecze przez kilka minut. Potem przez 7 - 10 dni intensywnie się złuszcza.

W tym czasie najlepiej pozostać w domu.

Istnieje możliwość aplikacji na dłonie celem odmłodzenia i usunięcia przebarwień.

EASY TCA usuwa płytkie zmarszczki, blizny i przebarwienia. Ponadto poprawia wygląd cery tłustej, łojotokowej, z rozszerzonymi porami.


 

EASY TCA / ONLY touch

Only touch jest skoncentrowanym peelingiem (40%TCA W/W) stosowanym celem usuwania niewielkich obszarów bardzo nasilonej hyperpigmentacji i keratozy .

Stosowany jest w skojarzeniu z peelingiem easy TCA.


 

PEELING KAWITACYJNY

Zabieg polegający na oczyszczeniu skóry poprzez peeling ultradźwiękowy. Jego zaletą jest bezpieczeństwo. To system służący do delikatnego ultradźwiękowego złuszczania skóry ,a w wyniku jonoforezy jej regeneracji i stymulacji odnowy.


 

FERULAC PEEL CLASSIC I FERULAC PEEL PLUS - nowa generacja peelingów chemicznych.

Nowoczesne nanopeelingi medyczne z zamkniętymi w nanosomach substancjami aktywnymi: kwasem ferulowym, pochodną fenolu o silnych właściwościach antyoksydacyjnych.

Floretyną – która zwiększa wchłanianie przez skórne wielu składników aktywnych oraz utrzymuje równowagę hydrolipidową naskórka.

Liczne kwasy owocowe: jabłkowy, mlekowy, i cytrynowy same są substancjami pillingującymi oraz wzmagają działanie kwasu ferulowego i florentyny.

Peeling stosowany jest w terapii anti-aging i przebarwieniach posłonecznych daje poprawę kondycji skóry w ciągu kilku dni.Powierzchnia skóry wyrównuje się, dochodzi do redukcji zmarszczek, skóra staje się jędrniejsza. Jako jedyny może być stosowany u osób poddanych terapią doustną izotretinoiną w leczeniu trądziku.

W peelingach Ferulac Peel została wykorzystana innowacyjna nanotechnologia transportu substancji aktywnych. Nośnik stanowią nanosomy pęcherzyki jednowarstwowe o rozmiarze (50-200 nm), do wnętrza, których wprowadzane są składniki aktywne.

Zastosowanie technologii nanosomu wpływa na:

Zwiększenie transportu substancji aktywnych, stopniowe i długotrwałe ich wydzielanie, stabilność oraz bezpieczeństwo.

Dodatkowo fosfolipidy, z których zbudowane są nanosomy zawierają lipidy fizjologiczne, które regenerują skórę i przywracają jej funkcje obronne.

Kwas ferulowy w badaniach in vivo ma podobny profil działania do retinolu jest jednak bezpieczniejszy może być wykonywany latem i u osób ze skórą wrażliwą i naczyniową.

 


PRX-T® 33

PRX-T®33 to nieablacyjna stymulacja chemiczna skóry właściwej biorewitalizacja bez igieł.

PRX-T 33 może być kojarzony ze wszystkimi zabiegami, które znajdują się w obszarze działania medycyny estetycznej, z tej racji, że jego działanie biorewitalizujące wspomaga działanie innych procedur i zdecydowanie optymalizuje końcowy efekt estetyczny. Niektóre z nich można łączyć na tym samym zabiegu dla synergistycznych efektów, inne wykonuje się oddzielnie.

Wskazania

 • utrata jędrności skóry twarzy, szyi, dekoltu, ciała,
 • rozjaśnienie i spłycenie blizn,
 • poprawa kolorytu skóry rozjaśnienie.

Zabieg łączy siłę głębokiego peelingu medycznego ze stymulacją chemiczną skóry. Pomimo siły działania nie wyłącza z codziennej aktywności.

 


DERMAPEN®

Dermapen® to nowoczesne urządzenie stosowane do zabiegu frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Zabieg wykonywany jest  przy  użyciu jednorazowej nakładki automatycznym piórem które automatycznie standaryzuje głębokość i się nakłucia. Dzięki temu zabieg jest precyzyjny i komfortowy.

Mechanizm działania zabiegu :

 • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny,
 • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu,
 • pochodzenia płytkowego,
 • poprawa gęstości i elastyczności skóry.

Zalety stosowania DERMAPEN®:

 • krótki czas zabiegu,
 • automatyczna kontrola głębokości iniekcji,
 • mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta,
 • krótszy czas rekonwalescencji,
 • sterylność zabiegu (wymienne igły).

Wskazania:

 • utrata jędrności skóry
 • blizny

Zabieg doskonale łączy się z innymi procedurami np. PRX-T 33.